Złote Piaski

ArrowArrow
ArrowArrow
PlayPause
ArrowArrow
Slider

bulgaria-news-03Złote Piaski jest to bułgarski kurort na wybrzeżu Morza Czarnego. Oddalony o niecałe 20 km od Warny.

Budowa tego pięknego miejsca rozpoczęła się już w 1957 roku. Aktualnie znajduje się tam blisko 100 hoteli , przystań jachtowa, kasyna , wille oraz wiele innych atrakcji turystycznych. Do najliczniejszych narodowości jakie co roku odwiedzają to miejsce należą m.in. Rosjanie, Niemcy ,Brytyjczycy i Polacy.

Sezon turystyczny w Złotych Piaskach trwa od czerwca do września. W miesiącach letnich termometry wskazują powyżej 25 st. C w ciągu dnia, a wieczorami tylko kilka stopni mniej. Sporadycznie zdarzają się niewielkie opady deszczu.

Walutą Bułgarii jest lev (1 lv. = 2,26 zł). W większości miejsc możliwa jest opcja płatności kartą kredytową lub płatniczą, natomiast  gdy potrzebujemy gotówki, można również skorzystać z bankomatu lub wymienić ją w lokalnym kantorze. Dlatego z Polski najlepiej zabrać ze sobą euro. Ceny w sklepach spożywczych są bardzo zbliżone do polskich. W restauracjach są różne, ale skoro jesteśmy w najpopularniejszym kurorcie, to musimy liczyć się z większymi wydatkami. Najdrożej jest przy plażach. To samo danie może kosztować nawet o połowę taniej w restauracji usytuowanej w innej części miasta.

ATRAKCJE :

MEGA PARK –  to kompleks rozrywkowy, w skład którego wchodzą dwa bary, restauracja meksykańska, , a także jeden z największych basenów na terenie Złotych Piasków. Na turystów czeka tutaj wiele atrakcji, a także doskonałe jedzenie i drinki.

AŁADŻA – najbardziej znany spośród eremickich klasztorów skalnych- umieszczony w jaskini, jakie działały na bułgarskim wybrzeżu w XIII — XIV w.

PROMENADA  stanowi popularne miejsce spotkań turystów, zarówno w dzień, jak i po zmroku. Wzdłuż deptaku, położonego równolegle do wybrzeża, zlokalizowane są liczne kawiarnie, knajpki i restauracje, w których można zjeść smaczne potrawy i zrelaksować się przy drinku.

  – WYCIECZKI BUGGY TOUR

PLAŻA ZŁOTE PIASKI –  rozciąga się na długości 3 kilometrów. Jej szerokość dochodzi miejscami do 100 metrów. Pokrywa ją drobny, złoty piasek. To dobre miejsce dla rodzin z dziećmi – zejście z plaży do morza jest dość łagodne i nie ma tu skał.

AQUAPOLIS – park wodny Aquapolis położony jest w Złotych Piaskach, na wzgórzu, z którego roztacza się widok na całą miejscowość. To jeden z najpiękniejszych tego typu obiektów w Europie Wschodniej. Architektura parku zespala elementy stylu śródziemnomorskiego i mauretańskiego.

– REJS STATKIEM 

riviera-beach_tp285944

GDZIE ZJEŚĆ I WYPIĆ?

  – Restauracja Magdalena.

          – Beer King.

          – Arrogance Disco.

          – Karaoke Muppet.

          – Papaja.

          – Roxy Disco.

 

GDZIE NOCOWAĆ?

Apartament w kompleksie Iglika – 2 pokoje- cena od 222 zł za nocleg.

Villa Dimov – dom; 5 pokoi- cena od 250 zł za nocleg.

Apartament nad samym morzem – 2 pokoje- cena od 290 zł za nocleg.

Willa Panorama– 6 pokoi- cena od 620 zł na nocleg.

 

CO WARTO WIEDZIEĆ?

Waluta – lewa bułgarska; 1 euro= ok.2.2 lewa.

Czas przelotu – ok 2 godzin; czas lokalny : plus 1 godzina czasu polskiego.

Język – bułgarski , który zapisywany jest cyrylicą; dodatkowo istnieje możliwość porozumienia się w języku rosyjskim i angielskim.

Plaże – wstęp bezpłatny ; wynajem parasola i dwóch leżaków to koszt ok 14 Euro za dzień.

Obywatele polscy mogą przekroczyć granicę Bułgarii posiadając wyłącznie dowód osobisty.

bulgaria-zlote-piaski-prywatne-apartamenty-wlasna-plaza-5-gwiazdek_1848833_1