Słoneczny Brzeg

ArrowArrow
ArrowArrow
PlayPause
ArrowArrow
Slider

sunny_beach_1Słoneczny Brzeg jest to największy oraz najbardziej popularny bułgarski kurort. Znajduje się w obwodzie Burgas, blisko 35 kilometrów w kierunku północnym od Burgas.

 

Miejsce w, którym w starożytności i średniowieczu znajdowały się studnie, zaopatrujące Nesebyr w wodę zamieniło się w tętniący życiem kurort z ponad 600 hotelami i ponad 400 restauracjami.

Słonecznym Brzegu znajdziemy bogatą bazę noclegową i gastronomiczną na każdą kieszeń, a do tego zaplecze zapewniające rozrywkę przez całą dobę. Sporty wodne na plaży, bary, dyskoteki, kluby nocne, a nawet kasyno – to tylko najpopularniejsze formy zdobywania niezapomnianych wrażeń.

Kurort bywa przez wiele osób nazywa Las Vegas Wschodu. Nie ma w tym najmniejszej przesady. Wieczorem zapalają się wszystkie neony, a właściciele knajpek podkręcają głośniki. Całe miasto nastawione jest na dobrą zabawę. Na jednym rogu ulicy można zobaczyć tańczące dziewczyny w kusych strojach, które wabią klientów do lokali, a na innym śmiałków wystrzeliwanych z gigantycznej procy-bungee. Na deptaku mija się turystów z zawieszonymi na szyi wielkimi tubami z drinkiem w środku. Wyposażone są one w na tyle długą słomkę, że śmiało można pić podczas spaceru. W kolejnym barze zamawia się następnego drinka, później jeszcze jednego i jeszcze jednego. I tak upływa cały wieczór – od baru do baru. Pomiędzy drinkami większość decyduje się jeszcze na quady na plaży, kapsułę wystrzeliwaną w powietrze, strzelnicę, jazdę na szalonym byku, które są nieodłączną częścią tutejszego krajobrazu.

ATRAKCJE:

 • Miasto Nesebyr – Miasto od 1983 r. będące wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO to jedna z głównych atrakcji turystycznych tutejszego wybrzeża. I rzeczywiście, rokrocznie w czasie sezonu zjawia się tu tłum wczasowiczów chętnych doświadczyć czegoś więcej, niż tylko leżenia na plaży.Miasto leży na swego rodzaju półwyspie, ze stałym lądem łączy je w zasadzie wąski pas ziemi, po którym na parking prowadzi droga dojazdowa. Wjeżdżając do starego Nesebyru po prawej stronie mijamy młyn, a potem figurę św. Mikołaja, patrona tutejszych rybaków.
 • Plaża Słoneczny Brzeg- plaża uhonorowana jest Błękitną Flagą  na podstawie wyników poważnych badań wody morskiej i piasku na jej czystość i stan sanitarny. To naprawdę oznacza, że teren jest całkowicie bezpieczny dla odpoczynku i relaksu.Średnia temperatura wody morskiej wynosi przyjemne 21°C od maja do października (przy maksymalnej temperaturze wody +26°C w lipcu i sierpniu), która tworzy idealną atmosferę do kąpieli.
 • Action Aquapark – jest najbardziej znanym parkiem wodnym w Słonecznym Brzegu.  Wszystkie atrakcje zaprojektowano głównie z myślą o odwiedzających park rodzinach – zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą tu coś dla siebie. To właśnie w Action Aquapark znajduje się największa zjeżdżalnia – wysoka na 18 i długa na 120 metrów. Zjeżdżając nią, osiąga się prędkość ponad 60 kilometrów na godzinę.
 • Sunny Beach Luna Park-  Wtapia się w krajobraz hoteli, restauracji i kasyn. W Lunaparku jest duży wybór atrakcji, od lekkich i przyjemnych, po dostarczające zastrzyk adrenaliny. Można ustrzelić nagrodę na strzelnicy, zwiedzić dom duchów, przejechać się na rollercoasterze lub odpocząć na karuzeli.
 • Wycieczki samochodami terenowymi- To ekscytująca wyprawa jeepami, której trasa wiedzie przez naturalny rezerwat przyrody z fauną i florą Bułgarii. Kilka godzin spędzimy podziwiając malownicze wzgórza otaczające nadmorskie kurorty.
 • Wycieczki do : Stambułu , Sofii, Warny, Doliny Róż.

1419172767-4

NOCLEG:

 • Kompleks Esperanto – 100-180 zł / nocleg
 • Blue Summer- 170-200 zł / nocleg
 • Venera Palace– 160-200 zł/nocleg
 • Eden- 120-200 zł/ nocleg
 • Sunny Beach Plaza– 150-200 zł/nocleg

CO I GDZIE ZJEŚĆ:

 • Khan’s Tent – To legendarne miejsce , znane od lat 70tych , trzeba koniecznie odwiedzić podczas wycieczki do Słonecznego Brzegu , takiej panoramy wybrzeża Nie zobaczycie nigdzie indziej! Jedzenie rewelacyjne !!
 • Hawaii Restaurant Sunny Beach – Duże porcje pysznego jedzenia, przystępna cena oraz widok na plaże i morze…czego można chcieć więcej..?
 • Lapa Lapa – Przesympatyczna obsługa , dobre jedzonko plus przystępne ceny…jedyny minus to brak pięknego widoku na plażę.
 • Jupiter Stek House-  jedzenie dobrej jakości i na gorąco. Doskonały wybór dań. Dużo mięsa w menu, ale to jest to przecież  steak house.
 • Morris – Smaczne jedzenie, muzyka na żywo, widok na plaże, czego chcieć więcej!

003_sloneczny_brzeg_04

ŻYCIE NOCNE :

 • Disco Orange – klub nocny położony w pólnocnej części kurortu,króluje muzyka house, dance, R’n’B .
 • Cacao Beach Club –   elegancka restauracja z wyśmienitą kuchnią, klub przy plaży Cacao Beach, najlepsi DJ-e, egzotyczne koktajle, sushi, prawdziwy relaks i luksus.
 • The Bounce – przestronny, ładny klub położony niedaleko Flower Street, duży taras, wygodne kanapy, pyszne koktajle,  muzyka: urban, R’n’B, hip-hop.
 • Disco Revolution – klub położony przy Flower Street, najlepsi DJ-e z całej Europy: DJ Stephan Gee, DJ Matt Howes,  muzyka: dance, house, funky, techno.
 • Guava Beach Club – grill bar położony na plaży, desery, koktaile, szisza, najwększy dyskoteka w pianie na plaży (do 1500 osób).
 • Dance Club Mania – 3-poziomowa dyskoteka w centrum Słonecznego Brzegu, klub całoroczny, DJ-e z całego świata, pokazy laserowe, w każdym dniu dominuje inny rodzaj muzyki: R’n’B, hip-hop, rock, techno, retro, house, disco, techno, funky.

003_sloneczny_brzeg_06

CIEKAWOSTKI :

 • Średnia temperatura powietrza w sezonie letnim w dzień wynosi 26 – 27°C i spada do przyjemnych 17 – 18°C w nocy, a temperatura wody w Morzu Czarnym wynosi od 23 – 24°C. Średnie roczne opady to zaledwie 500 mm, w tym większość przypada na okres: kwiecień – maj, listopad – grudzień. Zimy są łągodne z temperaturą zazwyczaj powyżej 0°C, ale występują sztormy.
 • Niskie zasolenie Morza Czarnego ok. 17‰ przy powierzchni , wpływa na stosunkowo mniejszą różnorodność gatunkową. Pomimo to, Morze Czarne zachwyca bogactwem podwodnego świata, w którym żyją m.in. delfiny, morświny, delfiny butlonose, mniszki śródziemnomorskie (rodzaj foki), kraby, małże, ryby denne, płastugi, ryby babkowate i skaberowate, mugile, iglicznie, makrele, flądry, okonie i wiele innych.

003_sloneczny_brzeg_02