Saint-Tropez – Lazurowe Wybrzeże

ArrowArrow
ArrowArrow
PlayPause
ArrowArrow
Slider

Saint-Trosaint-tropez-discovery-riviera-tours-007-1050x564pez jest  to niewielka miejscowość letniskowa licząca niespełna 6000  mieszkańców , położona na południu Francji na Wybrzeżu Lazurowym. Jest to jedna z najpopularniejszych miejscowości francuskich. Znana głównie za sprawą  serii przygód francuskich żandarmów z Saint Tropez z Louis de Funes w roli głównej.

Jest to istny raj na ziemi. Urokliwe i jakże piękne miasteczko, które stworzone jest przez stare kamieniczki. Niecodzienną atrakcją dla turystów są piękne, wąskie uliczki- typowe dla okresu średniowiecza. Popularnością cieszy się również  mały,malowniczy port, który w okresie letnim przemienia się w wielki  port turystyczny do którego przypływają największe na Lazurowym Wybrzeżu jachty znanych i bogatych ludzi. Przechodząc uliczkami Saint-Tropez, spacerując wzdłuż plaż, lub siedząc w jednej z  kawiarenek, możemy spotkać znane osobistości z całego świata.

Stali mieszkańcy miasteczka w okresie wakacyjnym bez najmniejszego problemu są w stanie zarobić na utrzymanie całych swych rodzin na cały rok.  Miasto żyje głownie z turystyki, stąd też dośc wygórowane ceny w porównaniu z innymi kurortami zarówno w sklepach, restauracjach czy hotelach.

JAK DOJECHAĆ DO SAINT- TROPEZ ?

Najlepszą formą jest dojazd samochodem do miasteczka, autostradą od strony Nicei w kierunki Marsylii- pierwszy zjazd za Frejus. Po zjeździe z autostrady mijamy miejscowość Sainte- Maxime, w której niestety dość często tworzą się korki. Ten odcinek trasy przypomina odrobinę dojazd latem z Trójmiasta na Hel…

Podróż zajmie niecałe 2  godziny, a płatne parkingi znajdują się  w samym centrum miasta. Godzina postoju waha się  zwykle między  3 – 4 euro, a doba 23 – 26 euro. Podobne ceny obowiązują na całym Lazurowym Wybrzeżu. Nie ma sensu szukać połączeń kolejowych lub autobusowych do Saint-Tropez. Dojazd w ten sposób zajmie zbyt wiele czasu, bo nie ma bezpośrednich kursów.

pobrane

ATRAKCJE:

      – Plaże :

  • Plage de Pampellone – najpopularniejsza z plaż, swą sławę zawdzięcza ciągnącym się przez 5 km piaszczystym terenom jak i modelkom czy też gwiazdom muzyki czy kina.
  • Plage Tahiti – połączona z Pampellone.
  • Plage de l’Escalet – znana głównie z przebywania tu naturystów.

Cytadela  – wybudowana pod koniec XVI wieku na wzgórzu w pobliżu portu. Podczas I wojny światowej służyła jako więzienie dla jeńców niemieckich. Aktualnie w twierdzy znajduje się Muzeum Marynarki Wojennej oraz Historii.

La Maison des Pappilon – czyli Muzeum Motyli , w którym zgromadzono kolekcję liczącą ponad 4500 gatunków z całego świata . Muzeum czynne jest przez cały rok.

Chateau de la Moutte – pałac XIX- wieczny rodziny Roquebrune.

Baie des Cannenbiers – ” Zatoka gwiazd” czyli domy sławnych i bogatych warto zobaczyć ze specjalnego stateczku , który kilka razy dziennie wypływa z portu St-Tropez na godzinny rejs, podczas którego przewodnik pokaże puszące się na wzgórzach rezydencje, opowie najnowsze plotki z nimi związane i, oczywiście, wskaże dom Brigitte Bardot.

GDZIE ZJEŚĆ?

Senequier – kafeteria w porcie, która stoi w tym samym miejscu od 1887 roku. Jest to doskonały punkt obserwacyjny, który znajduje się dokładnie na przeciwko zacumowanych w porcie jachtów, jeżeli ma się  szczęście i trafi się na stolik w porze lunchu, można zrywać boki obserwując wygłupy lokalnego komika przebranego za żandarma z St-Tropez.

Cafe la Tarte Tropezienne – miejsce gdzie Alexandre Micka stworzył swoją słynną Tarte Tropezienne i tam właśnie warto kupić ten lokalny przysmak.

La Cafe, Place des Lices.

GDZIE NOCOWAĆ?

Villa Angelina– ok . 3 km – od 70 euro za dobę.

Best Holiday – ok.4 km – od 100 euro za dobę.

La Villa Maya – ok 6 km – od 200 euro za dobę.

La Belle Aurore – od 210 euro za dobę.

saint_tropez