Mielno

ArrowArrow
ArrowArrow
PlayPause
ArrowArrow
Slider

Mielnomielno z kilkoma okolicznymi miejscowościami, należą do najatrakcyjniejszych terenów na wczasy nad Bałtykiem pod względem walorów turystycznych i środowiska przyrodniczego. Mielno noclegi położone jest bezpośrednio w sąsiedztwie morza i jeziora Jamno, które jest siódmym co do wielkości jeziorem w Polsce. Mielno posiada dobre połączenia komunikacyjne na wakacje i duże obszary leśne oraz atrakcyjne szlaki turystyczne, ale najważniejszy jest specyficzny mikroklimat, który już od czasów średniowiecza był uważany za leczniczy. Wszyscy mają tu doskonałe warunki do wczasów nad morzem, rekreacji i noclegów w bogatej bazie noclegowej. W okresie sezonu letniego oprócz komunikacji miejskiej kursują także z Koszalina do Mielna małe prywatne busy, statek spacerowy Koszałek Opałek i szynobus z dworca kolejowego. Czynnych jest wiele ośrodków wypoczynkowych, niekiedy o bardzo wysokim standardzie. Udany wypoczynek zapewniają także liczne pensjonaty, kwatery prywatne, domki letniskowe, pola namiotowe i tak popularne ostatnio, ośrodki SPA. Największą atrakcją Mielna jest czysta, strzeżona i zradiofonizowana plaża, wokół której znajdują się restauracje, bary, smażalnie ryb oraz inne punkty gastronomiczne i handlowe. Z morza wystają drewniane falochrony, na których przysiadają mewy i rybitwy. Plaża jest drobnoziarnista, a od wysokości ul. Słonecznej do Nurtu Jamieńskiego miejscami kamienista. Jej szerokość w Mielnie waha się od 30 do 45 metrów.

ATRAKCJE

Aleja lipowa – Droga z Mielna do Mielenka – biegnie wzdłuż alei ponad 150–letnich lip. Stare drzewa szczególnie pięknie reprezentują się wiosną i jesienią, a w okresie letnim tworzą naturalny szpaler i osłonę dla kierowców przed słońcem. Dwukilometrową drogę z Mielna można także przebyć przez las mieszany lub chodnikiem.

Grodzisko starosłowiańskie – Do grodziska prowadzi ok. 100 m droga od ul. Kościelnej w Mielnie, prowadząca jednocześnie do leśnego zejścia na plażę. Teren grodziska to wyspa niewielkich rozmiarów wyniesiona 1 metr ponad otaczający teren, od którego odgrodzona jest fosą. Grodzisko istniało i funkcjonowało w okresie zwanym wczesnym średniowieczem (połowa XIII wieku).

Park Linowy – W parku czeka na wszystkich ponad 60 atrakcji.

Pomnik Jelenia – Pomnik Jelenie w Mielnie jest od „zawsze” –  dopytują się turyści, jest sympatycznym akcentem Gminy. Rzeźba najpierw znajdowała się na placu przy muszli koncertowej (ul. 1 Maja), obecnie można ją podziwiać na skwerku przy Urzędzie Gminy (ul. B. Chrobrego 10).

Pomnik Morsa – Usytuowany przy głównym wejściu na plażę (ul. Kościuszki), jest symbolem organizowanych w Mielnie od 2004 roku Międzynarodowych Zlotów Morsów, na które przybywają tysiące miłośników zimowych kąpieli.

Rejsy wycieczkowe – W okresie letnim można wybrać się na wycieczkę po jeziorze statkiem wycieczkowym „Mila”. Statek zabiera na pokład 61 osób, a podróż trwa 45 minut. „Mila” cumuje przy pomoście Klubu Morskiego „Tramp” w Mielnie na ul. Chrobrego 32.

Wypożyczalnie sprzętu pływającego – Wypożyczalnia sprzętu wodnego znajduje się na wysokości ul. Orła Białego w Mielnie. Można  tu  wypożyczyć : kajaki, rowery wodne, łodzie wędkarskie oraz rowery miejskie.

Promenada – spacerowy deptak biegnący wzdłuż plaży pomiędzy Mielnem i Unieściem o długości 3 km. Na promenadzie można też zagrać w szachy figurami znacznej wielkości.

Latarnia w Gąskach – Niewątpliwie największą atrakcją turystyczną jest latarnia morska w Gąskach. Została zbudowana w czasie zimy na przełomie 1877/78r., mierzy 50,2 m. wysokości i jest drugą co do wielkości latarnią morską w Polsce.

mielno9-latarnia

 

NOCLEGI

Mielno i okolice miejscowości charakteryzują się bardzo dobrze rozwiniętą bazą noclegową. Działa tutaj ogromna ilość obiektów noclegowych funkcjonujących wyłącznie w sezonie letnim jak i również przez cały rok kalendarzowy. Ciągle aktualizowana przedstawiona poniżej oferta noclegowa w Mielnie obejmuje szeroką gamę miejsc noclegowych wielu kategorii, które są dostosowane do najważniejszych potrzeb turystów. Dobra lokalizacja Mielna na polskim wybrzeżu jako letniego kurortu oraz jego renoma sprawiła, że w okresie wakacyjnym bardzo dużą popularnością cieszą się apartamenty, hotele oraz inne obiekty noclegowe o podwyższonym standardzie. Ponadto dość dużym zainteresowaniem wśród wczasowiczów cieszą się domki letniskowe oraz kwatery prywatne.

W Mielnie znajdziemy między innymi: Apartamenty, campingi, domki całoroczne, domki letniskowe, hotele, pokoje gościnne, ośrodki wczasowe, pensjonaty, pola namiotowe, agroturystyka, wille, sanatoria, więc wybór jest bardzo duży, każdy znajdzie coś dla siebie.

 

GASTRONOMIA

Z dobrym jedzeniem też nie będzie problemów, znajdziemy tu różne restauracje, kawiarnie, puby, bary, a także uwielbiane przez większość ludzi, a najbardziej przez dzieci pizzerie.