Krynica Morska

ArrowArrow
ArrowArrow
PlayPause
ArrowArrow
Slider

krynicaPółnocna część Polski proponuje swoim turystom naprawdę przepiękne miejsca. Ten region kraju okazuje się być szczególnie silnie odwiedzany w okresie letnim, kiedy wody morza bałtyckiego i piaszczyste plaże są alternatywą prawdziwego, błogiego wypoczynku. Jedną z miejscowości, którą śmiało uznać można za jeden z często wybieranych kurortów morskich, jest Krynica Morska. Miasto usytuowane jest w południowo-wschodniej części brzegu Zatoki Gdańskiej – na terenie Mierzei Wiślanej. Od północnej części Krynica Morska oblewana jest przez wody Morza Bałtyckiego, jej południowy brzeg graniczy zaś z Zalewem Wiślanym. Na walory turystyczne tego miejsca wpływa także przyroda. Występujące tu lasy sosnowo-bukowe nadają terenom Krynicy Morskiej niepowtarzalny charakter przyrodniczy.

Ogromnym walorem przyciągający każdego lata turystów jest także klimat. Czyste, bogate w cenny jod powietrze to z pewnością duża zaleta tego miejsca- staje się odskoczną zwłaszcza dla tych osób, które na co dzień żyją w pośpiechu i zgiełku miejskich, przemysłowych aglomeracji. Nietypowy obrazem geograficzny tworzą także wzniesienia wydmowe i szerokie piaszczyste plaże z aksamitnym piaskiem, po którym spacer gołymi stopami  maprawdziwą, konwencjonalną moc leczniczą i relaksującą. Na szczególną uwagę w Krynicy Morskiej zasługują również wody Zalewu Wiślanego, które stwarzają fenomenalne warunki dla żeglarzy oraz wędkarzy Bogactwo flory i fauny sprawia, że Krynica Morska pozwoli nam na obcowanie z prawdziwą naturą, której w wielu częściach naszego kraju po prostu brakuje.

Wartym odwiedzenia miejscem jest z pewnością Rezerwat Buków, w którym bogactwo w szczególności świata zwierzęcego jest bardzo widoczne. Bardzo często ścieżki Krynicy Morskiej prowadzą w tereny dzikie i dziewicze- miejsca, w których człowiek może pobyć sam i usłyszeć własne myśli. Nie tylko jednak walory geograficzno-przyrodnicze wpływają na popularność tego pomorskiego kurortu. Miasto oferuje swoim gościom wiele różnorakich atrakcji. Ogromną zaletą Krynicy Morskiej jest fakt, że tak naprawdę forma w jakiej można spędzić tam urlop nie jest dedykowana tylko i wyłącznie do konkretnie sprecyzowanej grupy osób. W tym mieście tak naprawdę każdy może znaleźć coś dla siebie. Dla wszystkich lubiących aktywny wypoczynek, ciekawą alternatywą może okazać się wypożyczalnia sprzętu wodnego. Krynica Morska może zabrać turystę w podróż pokazującą starą zabudowę miasta, której budynki tworzą zespół zabytkowych pensjonatów i willi.

Turystyka i Atrakcje

Miejscowość posiada pola biwakowe, kempingi, ośrodki wczasowe oraz hotele. W sezonie połączenie statkami żeglugi przybrzeżnej z Tolkmickiem, Elblągiem i Fromborkiem.

W Krynicy Morskiej zorganizowano letnie kąpielisko morskie o długości 1950 m, którego sezon kąpielowy ustalono od 24 czerwca do 31 sierpnia.

Lista turystycznych miejsc w Krynicy Morskiej:

  • Wielbłądzi Grzbiet – najwyższa wydma na Mierzei Wiślanej (49,5 m n.p.m.); jedyny naturalny punkt na Mierzei, z którego widać równocześnie Zatokę Gdańską i Zalew Wiślany)
  • Port Krynica Morska
  • Kościół pw. św. Piotra Apostoła i św. Franciszka
  • Kościół parafialny pw. św. Piotra Apostoła i św. Franciszka z 1938 r.
  • Latarnia morska
  • Jedyna w Polsce ulica z nazwą pochodzącą od audycji telewizyjnej; ulica Teleexpressu
  • Cmentarz żołnierzy radzieckich obok latarni morskiej

Odległość:

Warszawa – Krynica Morska – 340 km

Gdańsk – Krynica Morska – 74 km

Poznań –  Krynica Morska – 370 km

Białystok – Krynica Morska – 390 km

latarnia_krynica_morska_w